I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii
Dnia 15 lutego br. w naszej szkole odbył się drugi etap I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii. Celem konkursu organizowanego przez nasze gimnazjum jest rozbudzenie wśród młodzieży województwa pomorskiego zainteresowania językiem angielskim oraz poszerzenia wiedzy o Wielkiej Brytanii. Z grupy ponad 200 uczestników eliminacji szkolnych Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła 41 najlepszych z 13 szkół województwa. O godzinie 10 uczniowie przystąpili do rozwiązania testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Zwycięzcami zostali:
I miejsce: Julia Kropidłowska, Prywatne Gimnazjum "Prymus" w Kościerzynie
II miejsce: Alicja Rotter, Publiczne Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie
III miejsce: Hubert Leszczyński, Zespół Szkół w Kamienicy Królewskiej
IV miejsce: Marta Kurszewska, Publiczne Gimnazjum w Szymbarku; Wiktoria Theus, Gimnazjum w Sulęczynie
V miejsce: Joanna Cyman, Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach; Marta Hirsz, Publiczne Gimnazjum nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie;
Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!
Justyna Juńska-Nacel, Karolina Hara-Okrój, Barbara Romaniak