Nasi gimnazjali軼i na wokandzie s康owej...
6 marca 2013 roku up造n掖 w naszej szkole pod znakiem Temidy. To wszystko za spraw s璠zi Anny Marii Weso這wskiej, kt鏎a spotka豉 si z uczniami naszego gimnazjum, gronem pedagogicznym i rodzicami. W dobie cyberprzemocy, stalkingu (n瘯ania w Internecie) znajomo嗆 podstaw prawnych - to konieczno嗆! A je郵i robi to tak znana osoba, jak Anna Maria Weso這wska, to efekt pewny. W pierwszej cz窷ci szkolenia, s璠zia na konkretnych przyk豉dach, pokazywa豉 uczniom jak niewielka jest r騜nica mi璠zy m這dzie鎍zym wybrykiem a wykroczeniem. Zwr鏂i豉 uwag na cz瘰te w鈔鏚 m這dych ludzi zjawisko n瘯ania. Pokaza豉 na konkretnych przyk豉dach, jak sobie radzi z tego typu przemoc.
Druga cz窷 szkolenia by豉 skierowana do grona pedagogicznego, Pani s璠zia podzieli豉 si swoim bogatym do鈍iadczeniem zawodowym. Powiedzia豉, na jakie zachowania nauczyciele powinni zwraca uwag i jak reagowa na problemy zg豉szane przez uczni闚 i ich rodzic闚. Zwr鏂i豉 uwag na to, 瞠 wsp馧czesny 鈍iat niesie zagro瞠nia dla m這dzie篡, z kt鏎ych doro郵i nie zawsze zdaj sobie spraw. Podkre郵i豉 rol nauczyciela, kt鏎y wspiera swoich wychowank闚 i pomaga rodzicom w trudnym procesie wychowania.
Ostatnie, ale mo瞠 najwa積iejsze spotkanie odby豉 Pani Anna Maria Weso這wska, z rodzicami. Rodzice uzyskali cenne informacje o niebezpiecze雟twach na jakie nara穎ne s ich dzieci i jaki mog mie konsekwencje prawne. Po wyk豉dzie Pani s璠ziny, rodzice mieli okazj zada pytania i om闚i nurtuj帷e ich problemy.
Ten dzie by ciekawy i pouczaj帷y!