Nasi laureaci w Wojewódzkim Konkursie Trylogia Gdańska
Zadania konkursowe zostały zainspirowane książkami gdańskiej pisarki, Anny Czerwińskiej - Rydel: "Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem", "Ciepło - zimno. Zagadka Fahrenheita" oraz "Życie pod psem według Artura Schopenhauera". Wymienione tytuły stanowią Trylogię Gdańską, opowiadającą o życiu trzech znanych mieszkańców grodu nad Motławą.
Niezwykli gdańszczanie: Jan Heweliusz, Daniel Fahrenheit i Artur Schopenhauer nigdy się ze sobą nie spotkali. To było niemożliwe, bo żyli w innych czasach. Co by się jednak stało, gdyby wymyślono sposób na przemieszczanie się w czasie, np. wynaleziono wehikuł, który przenosiłby ludzi do wybranej epoki? Wyobraźcie sobie, że tak się stało... - tymi słowami organizatorzy zainspirowali młodych twórców do wzięcia udziału w konkursie w kategorii plastycznej, literackiej, komiksowej i dramatycznej.
Z naszej szkoły laureatami zostali:
Luiza Braniecka w kategorii dramatycznej, Konstancja Dzienisz w plastycznej, opiekunem uczennic była Grażyna Czechowska- nauczyciel bibliotekarz, w kategorii literackiej Tomasz Szmidtke, opiekunem ucznia była Monika Rychert, nauczyciel języka polskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia w konkursie.
Serdecznie gratulujemy!
Grażyna Czechowska - autorka artykułu