Uczennice z 真kowa w finale 7. edycji Bazgro豉, czyli Targi Ksi捫ki w Warszawie
20 maja, o godz. 14.00 w sali Rzym na Stadionie Narodowym, w ramach Warszawskich Targ闚 Ksi捫ki, odby si fina 7. edycji konkursu literacko-plastycznego Bazgro. W鈔鏚 ok. 1300 prac nades豉nych na konkurs duet Wioleta Berg, Martyna Migawa kl. IIIi dosta造 si do fina逝 i zaj窸y 2 miejsce jako finalistki. Ich prace sprawdzali znakomici jurorzy Renata Kury這wicz, Magdalena Witkiewicz, Beata Jewiarz, Grzegorz Kasdepke, Jurek Owsiak, Nela Ma豉 Reporterka, Liliana Garboli雟ka,Piotr i Micha Dy這, dlatego te by這 bardzo ci篹ko dosta si do fina逝 tym bardziej, 瞠 zosta這 wybranych tylko 61 os鏏. Przy okazji podsumowania fina逝 by豉 mo磧iwo嗆 zwiedzenia Stadionu Narodowego oraz pobytu na Warszawskich Targach Ksi捫ki. Mo積a by這 zdoby ksi捫k z autografem autora a s豉wnych os鏏 nie zabrak這 takich jak Wojciech Cejrowski autor ksi捫ek podr騜niczych, m.in.: Gringo w鈔鏚 dzikich plemion, Podr騜nik WC, Wyspa na prerii, Marta Fox, kt鏎a podpisywa豉 najnowsz ksi捫k dla dzieci Zielona Nikola, Marek Kami雟ki podr騜nik i autor ksi捫ek Przewodnik m這dego podr騜nika z serii Kierunek Polska. Mo瞠 i Ty zdob璠ziesz kiedy biegun!, Ewa Nowak autorka ksi捫ki Yellow bahama w pr捫ki lub pos逝cha znanych aktor闚, kt鏎zy czytali dzieciom Joanne Moro i Artura Barcisia. Wioleta Berg otrzyma豉 autograf swojej ulubionej autorki ksi捫ek Kathryn Taylor.
Ju 1 wrze郾ia zaczyna si 8. edycja Bazgro豉 na kt鏎 zapraszamy wszystkie ch皻ne osoby, kt鏎e nie boj si pisa i ilustrowa bajk, ba填, komiks.
Joanna Giezek
Zdj璚ia