TARGI EDUKACYJNE
Początek wiosny to dla uczniów szkół gimnazjalnych czas podejmowania decyzji o kontynuacji swojej życiowej ścieżki edukacyjnej. Najważniejsze, aby zrobić to świadomie. Dlatego by pomóc naszym uczniom w podjęciu tej decyzji w dniu 26.04.2017 roku zorganizowano w naszej szkole kolejne już TARGI EDUKACYJNE. Celem Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa pomorskiego kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2017/2018. Inicjatywa skierowana została do uczniów klas trzecich. Na targi przybyli przedstawiciele 27 szkół z powiatu kartuskiego, Gdańska, Gdyni i Sopotu. Pierwsza część spotkania poświecona była prezentacjom poszczególnych szkół. Następnie nasi uczniowie mogli osobiście zapoznać się z bardziej szczegółową ofertą szkół, mogli porozmawiać z nauczycielami i uczniami tych szkół. Mieli możliwość pozyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania- zwiedzając przygotowane wcześniej przez te szkoły stanowiska. Targi były doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą kształcenia, jaką dla gimnazjalistów przygotowały szkoły ponadgimnazjalne na nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie opuszczali salę bogatsi o wiedzę dotyczącą możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach w konkretnych placówkach. Mogli poczuć atmosferę w nich panującą , mogli odnaleźć własną, nową drogę edukacji i dalszej kariery zawodowej.
Koordynatorem targów była pani Monika Sikorska, doradca zawodowy.