Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie
Środa - 12 września w naszej szkole rozpoczął się zwyczajnie, jak każdego dnia - nauka i praca, tak minęły trzy godziny lekcyjne. Kolejna okazała się niecodzienna, gdyż dostarczyła uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły wielu wspaniałych emocji. Nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania Pana Tadeusza. Fragmenty pierwszej księgi arcydzieła literatury polskiej przybliżyli uczniom nauczyciele i inni pracownicy gimnazjum. W szkolnym czytaniu udział wzięli: dyrektor szkoły - Mirosława Żołna, jej zastępcy - Alicja Patoka i Beata Płotka oraz Anna Borowicz, Tomasz Brzeski, Janusz Cirocki, Grażyna Czechowska, Joanna Domżał, Emilia Durkiewicz, Agnieszka Hirsz, Bernadeta Groth, Aleksandra Łapa, Marcin Pustówka, Elżbieta Stormowska, Krystyna Weber. Inwokację usłyszeliśmy w niezapomnianej interpretacji Krzysztofa Kolbergera. Staropolskiemu brzmieniu wersów Adama Mickiewicza towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara. Dziękujemy naszym uczniom za wspaniały odbiór zaprezentowanego dzieła.
Inicjatorką i organizatorką spotkania była Grażyna Czechowska - nauczyciel bibliotekarz.