ŚWIETLICA SZKOLNA
p. mgr Agnieszka Hirsz- koordynator świetlicy
p. mgr Justyna Gryczka
p. mgr Justyna Lemańczyk
Celem głównym świetlicy jest zapewnienie opieki uczniom przed i po lekcjach oczekującym na autobusy. W świetlicy odbywają się również zastępstwa za nieobecnych nauczycieli. Ponadto prowadzona jest praca wychowawcza i dydaktyczna w celu rozwiązywania napotkanych trudności przy współpracy z pedagogami, psychologiem szkolnym, wychowawcami i rodzicami.
Działania świetlicy w roku szkolnym 2014/2015
Udział w wieczorze z liczbą Pi
Sukcesy w szachach
II miejsce naszej dryżyny w Półfinałach Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach
Jesienny piknik
Po raz trzeci nasze uczennice (Roksana Cyrocka kl. II a, Aleksandra Cyperska kl. II a, Patrycja Igowska kl. II h, Natalia Rybakowska kl. IIh) reprezentowały gimnazjum na IV JESIENNYM PIKNIKU NA KASZUBACH, który odbył się 22. 10. 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Tym razem hasło przewodnie pikniku brzmiało: ,,Pod rajskim Jabłuszkiem". Zadaniem uczestników było przygotowanie 3 dań (zupy, dania głównego i deseru) z wykorzystaniem jesiennych plonów oraz udekorowanie stołu.
Celem spotkania było:
- aktywizowanie młodzieży do doskonalenia zawodowego,
- wspieranie uczniów w wyborze i planowaniu dalszej ścieżki zawodowej,
- rozwijanie pasji, zainteresowań i uzdolnień związanych z przygotowywaniem potraw,
- integracja i wspólna zabawa młodzieży,
- zachowanie tradycji regionalnych.
Zdjęcia>>
Podziękowanie za udział w pikniku
Działania świetlicy w roku szkolnym 2013/2014

Koło kulinarne
W naszej świetlicy odbywają się zajęcia kulinarne, na których uczniowie uczą sie piec, smażyć i gotować pod opieką wychowawcy świetlicy.
Najpierw spotykamy się by ustalić, co robimy, szukamy smacznego przepisu, a później uczennice dzielą miedzy sobą listę produktów. Podczas przygotowania potrawy mam dużo śmiechu, bo gotowanie to nie tylko nauka, ale też wielka frajda. Finał jest zawsze najfajniejszy, bo można z konsumować to, co przygotowaliśmy.
Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych
Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych odbył się dnia 13.11.2013r. podczas zebrania z rodzicami. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami świetlicy przygotowywali choinki z szyszek, choinki z makaronu, stroiki świąteczne, serduszka z papierowej wikliny oraz kartki świąteczne. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze przeznaczone będą na zakup materiałów plastycznych do świetlicy.

KALENDARZ IMPREZ
na rok szkolny 2012/ 2013
  • udział w międzynarodowym konkursie plastycznym " Pocztówka z wakacji"- wrzesień 2012r.
  • konkurs literacko- plastyczny, współpraca z biblioteką
  • dyskoteka Andrzejkowa- wróżba- 29 listopada 2012r.
  • Kartka bożonarodzeniowa- konkurs plastyczny- 14 grudnia 2012r.
  • kiermasz świąteczny dla rodziców- 18 grudnia 2012r.
  • Szkolny turniej w warcaby- marzec 2013r.
  • Poczta Walentynkowa- 8 lutego 2013r.
  • konkurs fotograficzny " Pierwsze oznaki wiosny w obiektywie"- kwiecień 2013r.
  • XI Szkolny turniej szachowy- maj 2013r.
  • konkurs kulinarny " Najsmaczniejsza sałatka wiosenna"- maj 2013r.
  • przedstawienie teatralne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych- maj/ czerwiec 2013r.

Aktualności:
Przedstawienie Legenda o pięknej Juracie.
Dnia 23.05.2013R. młodzież naszego gimnazjum wystawiła przedstawienie Legenda o pięknej Juracie. W hali bardzo licznie zebrały się zaproszone dzieci z przedszkoli Żukowskich: Krasnoludek i Promyczek oraz ze szkół podstawowych z klas " 0" z Pępowa i Żukowa.
Aktorzy przedstawili legendę o królowej Bałtyku, która pokochała młodego rybaka Tosia. Za swoją miłość zawistny król morza Perkun zburzył pałac królowej Juraty, zabijając zakochaną parę. Wzburzone fale morza wyrzucały okruchy pałacu Juraty na morski brzeg, które według legendy nazwano bursztynem.
Skład zespołu aktorskiego: Paweł Heimowski, Kinga Halbecka, Ela Wilkowska, Andrzej Neubauer, Antoni Pryczkowski, Maria Cieplińska, Roksana Kranczkowska, Dominika Piekarska, Karolina Rosołowska, Agata Rompa, Iza Czerwionka, Mateusz Wadowski, Aleksandra Rożek, Bartosz Podleś, Patryk Kwidziński, Kamila Elgert, Roksana Richert.
Młodzież przygotowały panie Agnieszka Hirsz i Justyna Gryczka.

Szkolny Turniej w warcaby
Dnia 27.03.2013 r. w świetlicy odbył się Szkolny Turniej w warcaby, w którym wzięło udział 23 uczniów, w tym cztery uczennice. Po pięciu rozegranych partiach wyłoniło się czterech finalistów, którzy grali o I i III miejsce. Wygrał Dymitr Ostrowski z kl. I f pokonując Damiana Fularczyka z kl. III c ( II miejsce), a III miejsce zajął Dawid Dawidowski z kl. II c wygrywając z Karolem Miotk z kl. I h. Serdecznie im gratulujemy i zapraszamy za rok na następny turniej.