Ślubowanie pierwszoklasistów
2 października br. to wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Uczniowie w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, wychowawców oraz rodziców złożyli ślubowanie w Dworze Artusa w Gdańsku. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor gimnazjum Mirosława Żołna z życzliwymi słowami zwróciła się do młodzieży, mówiąc o tym, że najtrudniejszy etap, czas integracji, aklimatyzacji mają już za sobą. W swoim przemówieniu dyrektor gimnazjum podkreśliła, że wszyscy czują się dobrze, kiedy spotykają się z szacunkiem i zrozumieniem, dlatego ważna jest atmosfera naszej szkoły, którą my wszyscy razem tworzymy. Burmistrz Gminy Żukowo, Jerzy Żurawicz, w wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że uczniowie gimnazjum weszli w "nowy etap w życiu, zawieszony między dzieciństwem a dorosłością". Przypomniał, że wiedza to skarb - majątek, "którego nikt im nie odbierze". Burmistrz pogratulował odśpiewania hymnu. Historię nadania imienia przypomniał były dyrektor tej placówki Jerzy Formela. Pan Jerzy Formela podkreślił zebranym, że aby przygotować młodzież do nauki życia i kształcić wszechstronnie nowe pokolenia, należy realizować trzy dziedziny: "etykę, dydaktykę i opiekę". Życzył, aby "postawy i zaangażowanie młodzieży dały wiele ciekawych rezultatów". Po ślubowaniu uroczystość uświetnił występ uczennicy ID: Teresy Wasielke, Dominiki Firlej z klasy IF oraz uczniów klasy IA: Heleny Dobke i Dominika Szymichowskego. 2 października to także wyjątkowy dzień dla nauczycieli. Burmistrz Gminy Żukowo, Jerzy Żurawicz, złożył życzenia wszystkim nauczycielom z okazji zbliżającego się ich święta oraz wręczył Nagrody Burmistrza - Paniom: Janinie Kozyrze i Alicji Patoce za owocną pracę na rzecz społeczności szkolnej. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali słodkie upominki, stanęli do wspólnego zdjęcia i wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę po Gdańsku - Śladami Jana Heweliusza.