IV MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY
27.04.2017r w Samorządowym Gimnazjum w Bolszewie odbył się IV MŁODZIEŻOWY SEJMIK EKOLOGICZNY POD HONOROWYM PATRONATEM POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY . Podczas kolejnej edycji Sejmiku uczestnicy mogli obejrzeć kontrowersyjne przedstawienie pt.: "Toaleta to nie śmietnik". Następnie wszyscy uczniowie (32 z 10 szkół gimnazjalnych oraz 25 z 5 liceów) rozpoczęli rozwiazywanie trudnych zadań testowych. Podczas, gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie mogli poszerzać swą wiedzę w trakcie wystąpień zaproszonych na Sejmik prelegentów. Poznaliśmy cztery prezentacje: pokazy chemiczne: "Pomiędzy magią a chemią - laboratorium alchemika", które przygotowały panie dr Joanna Głowacka i Joanna Kreczko - Kurzawa z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego w Gdyni, "Bioróżnorodność Zatoki Puckiej" prezentowana przez panią Katarzynę Borowiak z Akwarium Gdyńskiego, pani dr Anna Remiszewska - Skwarek wyjaśniła wszystkim, na czym polega "Technologia oczyszczania ścieków na przykładzie Grupowej Oczyszczalni Ścieków DĘBOGÓRZE" natomiast pani Małgorzata Skrzypkowska przedstawiła zagadnienie "Ujmowanie i uzdatnianie wody". Po części prelekcyjnej nadszedł czas na ogłoszenie zwycięzców konkursu. PIERWSZE miejsce wśród uczniów gimnazjum zdobyła WERONIKA BŁASZKOWSKA z klasy IIA. . Naszą szkołę reprezentowali również: Magdalena Socha III C-(8 miejsce), Daria Szweda III H-(9miejsce), Krzysztof Piasecki III F-(10 miejsce), Nikola Gruchała III H -(17 miejsce). GRATULUJEMY. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wartościowe nagrody oraz poczęstunek.(AB)