XXIII Okr璕owa Olimpiada M這dzie篡 w sportach w璠karskich PZW-Gda雟k
W dniach 6-7 maja 2017r w 安ibnie, na Wyspie Sobieszewskiej odby豉 si XXIII Okr璕owa Olimpiada M這dzie篡 w sportach w璠karskich. Nasz szko喚 reprezentowali: Natalia Klawikowska z klasy III i, Maciej Borowicz z klasy III B, Wiktor Le郾iewski, Jakub Szlija i Robert Richert z klasy III j. Podczas dw鏂h dni Olimpiady, 50 uczni闚 ze szk馧 podstawowych, gimnazj闚 i szk馧 ponadgimnazjalnych rywalizowa這 w pi璚iu konkurencjach. Nasi reprezentanci zdobywali r騜ne miejsca po kolejnych konkurencjach. Bardzo dobre wyniki osi庵n瘭i w konkurencji sp豉wikowej - czyli 這wieniu ryb na Kanale 奸edziowym oraz w konkurencji sprawno軼iowej. Pierwszego dnia, podczas po這w闚 by豉 pi瘯na, s這neczna pogoda. Tego dnia odby si tak瞠 konkurs wiedzy i konkurs sprawno軼iowy. Dzie pierwszy zako鎍zyli鄉y przy ognisku, piecz帷 kie豚aski i chleb. Kolejny dzie rozpocz掖 si bardzo zimno i wietrznie. Tego dnia odbywa si konkurs rzutowy - rzucanie w璠k zako鎍zon ci篹arkiem do wyznaczonych cel闚. Niestety temperatura powietrza obni瘸豉 si coraz bardziej, do tego wia coraz bardziej przenikliwy wiatr i zacz掖 si徙i deszczyk. S璠ziowie, ze wzgl璠u na zdrowie dzieci i m這dzie篡, odwo豉li konkurencj rzut闚 ci篹arkiem na odleg這嗆. Na zako鎍zenie Olimpiady ka盥y uczestnik otrzyma upominki w璠karskie, natomiast zwyci瞛cy puchary i nagrody. W kategorii gimnazjum Maciej Borowicz zdoby IV miejsce a Wiktor Le郾iewski VI miejsce. Organizatorem Olimpiady i fundatorem nagr鏚 by Zarz康 Okr璕u PZW w Gda雟ku. Opiek nad uczniami podczas Olimpiady sprawowa豉 Pani Anna Borowicz oraz rodzic uczestnika(AB)
Zdj璚ia