Bij z nami REKORD
16 października przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Natomiast 17 października w całej Polsce odbyła się akcja bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które dołączyły do naszego przedsięwzięcia! - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP. Dziękujemy nauczycielom za całoroczną pracę, za każdą godzinę lekcyjną, która poświęcona jest nauce podstawowych czynności ratujących życie. To niesamowite, że jednego dnia ponad 85 tysięcy osób w całej Polsce pokazało w jednej chwili, że umie udzielać pierwszej pomocy! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny nasza akcja cieszy się tak ogromnym zaangażowaniem. Próba bicia Rekordu Guinnessa okazała się świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji! Bez Was to by się nie udało!
W naszym gimnazjum akcję po raz kolejny przygotowała pani Anna Borowicz. W biciu rekordu udział wzięło 14 uczniów. Bardzo dziękujemy uczniom z klas III-Jakubowi, Darii, Nikoli; z klas II-Marzenie, Agacie, Julii oraz co szczególnie cieszy uczennicom klas pierwszych-Julii, Natalii, Dominice, Julii, Wiktorii, Laurze, Klaudii, Amelii i Wiktorii. Uczniowie od godziny 12.00 do 12.30 (w tym czasie trwała akcja w całej Polsce) przeprowadzili 60 cykli resuscytacji na fantomie Mała Ania. Wiedzą fachową wspierała uczniów pielęgniarka szkolna pani Alicja Niemc. Nad całością przebiegu akcji czuwała pani Violetta Piątkowski. (AB)