SUKCESY UCZNIÓW
ROK SZKOLNY 2012/2013
Nasza drużyna szachistów okazała się nie do pobicia, bo po kolejnych zwycięstwach na etapie gminnym (dnia 3.10.2012r.), powiatowym (dnia 5.10.2012r.) i półfinale wojewódzkim (dnia12.10.2012r.) znalazła się w elitarnym gronie najlepszych w województwie. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to: Dawid Brzoskowski z kl. II a (I szachownica), Marcin Borowicz z kl. II f (II szachownica), Dymitr Ostrowski z kl. I f (III szachownica) i Beata Riegel z kl. II d (IV szachownica). Należy wspomnieć, że Dawid, Marcin i Beata godnie bronią tytułu mistrzów półfinałów wojewódzkich z poprzedniego roku. Życzmy im szczęścia w tym roku na Wojewódzkim Turnieju szachowym.
Grand Prix trzeci raz pod rząd! Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żukowie wspólnie ze starszymi kolegami również absolwentami naszego Gimnazjum, w sobotę 29 września zdobyli po raz trzeci Grand Prix Przeglądu Kabaretów Powiatu Gdańskiego w Przywidzu. Grupa "A Matizernoga" występuje ze spektaklem "Wëb?rë miss", którego autorem jest Elżbieta Pryczkowska nauczyciel języka kaszubskiego. W tymże utworze występują: Elżbieta Tomaczkowska kl IIb, Przemyslaw Kreft kl IIIi, Antoni Pryczkowski kl IIc, Marta Okrój, Weronika Pryczkowska, , Robert Groth, Szymon Jancen. - Nie znam języka kaszubskiego, ale oceniałem ich pod względem aktorskim. Muszę powiedzieć, że wystąpili rewelacyjnie - podkreślił juror Włodzimierz Michalski. Od strony kaszubszczyzny ekspertem w jury była Aleksandra Etmańska, która również nie szczędziła zespołowi pochlebnych uwag. - Młodzi pokazali fantastyczny humor, bardzo współczesny, świetnie wyartykułowany po kaszubsku - stwierdziła Etmańska, która uczy kaszubskiego w gminie Przywidz. Rzeczywiście banińsko-żukowska grupa nie miała sobie równych, mimo że wśród pięciu pozostałych nie brakowało również dobrych występów. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a zwłaszcza cechowała je spora dawka humoru.

ROK SZKOLNY 2011/2012

Sukcesy uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

Z matematyki: 1. Paweł Małecki - laureat
2. Aleksander Bielewicz - finalista
Z biologii: 1. Paweł Małecki - laureat
2. Katarzyna Wanke - finalistka
Z chemii: 1. Paweł Małecki - laureat
Z języka polskiego: 1. Celina Makowska - finalistka
Z geografii: 1. Witold Żak - finalista
2. Mateusz Pielowski - finalista
Z fizyki: 1. Malwina Brzoskowska - finalistka
Z informatyki: 1. Paweł Małecki - finalista
Z języka niemieckiego 1. Viki Piątkowska - finalistka
2. Alex Warminski - finalista

XIV Otwarty Szachowy Turniej siedmiu Gwiazd

12 listopada 2011 roku w Kartuzach odbył się "XIV Otwarty Szachowy Turniej siedmiu Gwiazd". Wzięło w nim udział 6 uczniów naszej szkoły. Turniej trwał siedem godzin, w tym czasie każdy z zawodników rozegrał 9 partii. Wszyscy uczestnicy dzielnie walczył o punkty. Najlepszy wynik osiągnął: Piotr Fic z I D - II miejsce, Dawid Brzoskowski z I A - III miejsce, Marcin Borowicz z I F - V miejsce. Bardzo dobrze spisali się także: Łukasz Cichocki III C i Kewin Malinowski oraz Adrian Kryszewski obaj z III G. Wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą grać w tą królewską grę zapraszamy na kółko szachowe (wtorek 8.00-8.45)do świetlicy szkolnej.

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

Celina Makowska i Malwina Brzoskowska zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. Uczennice klasy IIIF najlepiej napisały Jesienne dyktando i pokonały ponad trzydzieścioro gimnazjalistów przybyłych 21 października do Zespołu Szkół w Goręczynie. Dziewczyny najpierw zmierzyły się z najeżonym trudnościami ortograficznymi tekstem, a następnie - wraz z pozostałymi uczestnikami - wybrały się do Centrum Promocji Regionu w Szymbarku. Po powrocie jury ogłosiło, jakże dla naszych uczennic pomyślne, wyniki konkursu. Za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca otrzymały one dyplomy i cenne nagrody książkowe.

XIII Wojewódzka Gimnazjada w Szachach

Dnia 27.10.2011r. odbyły się w Kwidzynie XL Wojewódzkie Igrzyska i XIII Gimnazjada młodzieży szkolnej w szachach, do której zakwalifikowało się sześć drużyn z gimnazjów z naszego województwa. Naszą szkołę (po zwycięstwach w trzech eliminacjach gminnych, powiatowych i półfinałach wojewódzkich) reprezentowała drużyna w składzie: Dawid Brzoskowski, Marcin Borowicz, Piotr Fic i Beata Riegel. Uczestnicy wojewódzkiego turnieju reprezentowali wysoki poziom. Nasi zawodnicy zajęli V miejsce. Organizatorem turnieju był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku. Uczniowie z naszej drużyny pojechali dzięki naszemu Gminnemu Ośrodkowi Kultury, który zasponsorował wyjazd do Kwidzynia.
Zdjęice ze strony sport.zukowo.pl