Uczciliśmy 94. rocznicę odzyskania niepodległości
11 listopada minęła 94. rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Po 123 latach niewoli Polska na nowo się odrodziła. My, jako społeczność szkolna zaakcentowaliśmy nasz udział w obchodach tego święta. Dyrekcja i Poczet Sztandarowy uczestniczyli w nabożeństwie w kościele p.w. WNMP w Żukowie, po mszy złożyli kwiaty na grobie Ofiar Marszu Śmierci na cmentarzu obok kościoła. Samorząd Uczniowski wziął udział w nabożeństwie w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Żukowie. Po mszy złożył kwiaty przed pomnikiem papieża Jana Pawła II.
12 listopada w szkole odbył się apel upamiętniający to ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Odpowiednia scenografia i gra aktorska uczniów biorących udział w przedstawieniu, przeniosła nas w klimat 11 listopada 1918 roku - upragnionego dla Polaków dnia wolności. "Czym jest wolność, wie ten, kto ją stracił. Ten, kto przeżył niewolę i śmierć widział braci. Wolność - zwykle krzyżami się mierzy. Bohater narodowy polski walczył o wolność naszą i waszą, moją i twoją".
Ojczyzna wolna, znowu wolna!
Tak bije serce, huczą skronie!
A Biały Orzeł w słońcu kwiatów
Przyleciał, by go ująć w dłonie.
Zawsze był z nami - ptak wspaniały,
Choć czasem ktoś odszedł daleko...
Bronił tej ziemi, bo ją kochał
Sercem pokoleń już od wieków.
Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek...
Dzisiaj radości kanonada!
Witamy wszyscy Niepodległość
I Jedenasty Listopada...

W apelu udział wzięli: Barzowska Alicja, Elgert Kamila, Hinz Ada, Kronke Patrycja, Partyka Agnieszka, Piątkowska Viki, Pipka Weronika, Reszke Jakub, Richert Roksana. Zespół wokalny w składzie: Bach Beata, Drewing Paulina, Kuczyńska Klaudia, Neubauer Klaudia, Nowak Dominika, Okuniewska Daria, Sobisz Klaudia, Wasielke Teresa. Śpiew solowy: Okrój Aleksandra, Świeczkowska Sandra.
Przygotowanie apelu: Anita Mądra i Joanna Giezek.
Przygotowanie oprawy muzycznej: Emilia Durkiewicz.
Obsługa techniczna: Karol Myślisz.
Autorka artykułu: Grażyna Czechowska.