Wyniki I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
W dniu 17.03.17 w naszym gimnazjum odbył się etap szkolny I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich rozwiązywali test składający się z 30 pytań dotyczących geografii, historii, kultury oraz polityki Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii.
Do etapu powiatowego z naszej szkoły zakwalifikowały się Karolina Dudzińska z kl. IIId oraz Nikola Gruchała z kl. IIIh. W dniu 30.03.17 odbył się w budynku naszego gimnazjum drugi etap konkursu. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 9 gimnazjów powiatu kartuskiego: z Somonina, Sierakowic, Kiełpina, Kamienicy Królewskiej, Pomieczyna, Czeczewa, Szopy, Goręczyna i Żukowa. Po sprawdzeniu prac konkursowych Komisja Konkursowa wytypowała następujących uczniów:
I miejsce: Krystian Plichta Gimnazjum w Somoninie
II miejsce: Nikola Gruchała Gimnazjum nr 2 w Żukowie
III miejsce: Martyna Felskowska Gimnazjum w Sierakowicach
Wyróżnienie: Katarzyna Buszman Gimnazjum w Somoninie
Zwycięzcom oraz ich opiekunom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia w nim udziału w przyszłym roku.
Joanna Kobylińska-Domżał