Zabawa w teatr
To tytuł projektu edukacyjnego, w którym wzięło udział 15 uczniów naszego gimnazjum. Młodzież pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Aleksandry Łapy przygotowała spektakl pt. "Mitologia na wesoło". Projekt trwał od września 2016r. do 20 lutego 2017r., czyli dnia, w którym został zaprezentowany na szkolnej scenie. Zarówno scenariusz, jak i scenografię, stroje oraz zaproszenia przygotowali uczestnicy projektu. W krótkim przedstawieniu kabaretowym młodzi aktorzy wcielili się w postacie mitologiczne, które teleportowały się do naszego gimnazjum i spotkały z uczniami. A to nie koniec niespodzianek, bo na imprezę do Dionizosa wybrał się także patron szkoły, Jan Heweliusz, czyli można powiedzieć, że było to prawdziwe pomieszanie z poplątaniem, z którego wyszła zupełnie dobra zabawa, bo widzowie, na prezentowane scenki i dialogi, reagowali śmiechem. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać,że mamy naprawdę kreatywną i uzdolnioną młodzież.
Uczestnicy projektu to: Wiktoria Kołodzińska, Sandra Pyszka, Patrycja Reglińska, Dawid Miotk, Weronika Błaszkowska, Natalia Socha, Kacper Juc,Julia Rutkowska, Agata Klawikowska, Julia Wolf, Alicja Barzowska, Julia Krenke, Piotr Krauze. Ponadto gościnnie udział wzięli; Natalia Drywa i Damian Makurat.