Spotkanie uczniów w ramach projektu "MATCZÉ ZÉLÉ -poczuj miętę do przyrody"
Jak ptaki szykuję się na wiosnę? - spotkanie uczniów w ramach projektu "MATCZÉ ZÉLÉ -poczuj miętę do przyrody"
Kolejne spotkanie w CIE w Kartuzach odbyło się dnia 1 marca 2017r w oficjalnym dniu rozpoczęcia lęgów przez ptaki. 8 uczniów z klasy IIA obejrzało prezentację przygotowaną przez panią Ewelinę Kurach na temat "Jak ptaki szykują się na wiosnę". Dowiedzieliśmy się, w jakich miejscach i jakie budki lęgowe należy przygotować dla określonych gatunków ptaków. Umiemy rozróżnić samca wróbla i sikory od ich samicy. Podczas prezentacji obejrzeliśmy obrączki i pióra ptaków. Poznaliśmy bardzo ważne informacje-jakich błędów należy unikać przy zawieszaniu budek lęgowych, jakie prawa urzędowe dotyczące ptaków obowiązują przedsiębiorców budowlanych. Zobaczyliśmy również ciekawe rozwiązani wież z budkami dla jerzyków(ptaków) Następnie udaliśmy się do pobliskiego lasu , aby obserwować ptaki, słuchać ich głosów i zobaczyć las wczesna wiosną . Zajęcia w terenie prowadził ornitolog pan Leszek Damps .
Jednak początek spotkania to prezentacja przygotowanych przez uczniów (ze szkół biorących udział w projekcie)konkursowych KALENDARZY PRZYRODY. Dodatkowo każda szkoła uczestnicząca w projekcie otrzymała po dwie budki lęgowe typy A (dla sikory modraszki) Budki zostaną zawieszone na terenie szkoły, abyśmy mogli obserwować lęgi ptaków.
Opiekunem uczniów była pani A. Borowicz (AB)