Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczego Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla Gimnazjalistów W LUSTRZE KSIĄŻKI
Wielki Maraton Czytelniczy w Lustrze Książki rozpoczął się w 2011 roku. Nasza biblioteka brała udział po raz trzeci. Każdego miesiąca (od września do kwietnia) uczniowie biorący udział w Maratonie mieli podane, jaką książkę należy przeczytać. Na początku miesiąca pisali test konkursowy. Za test można było otrzymać 20 pkt. Jeśli ktoś dotarł do końca, po ośmiu etapach mógł uzyskać maksymalnie 160 punktów.
W tym roku uczniowie czytali:
John Green "Gwiazd naszych wina"
Zbigniew Herbert "Diariusz grecki" [w tegoż:] "Mistrz z Delf"
Ryszard Kapuściński "Ja, Biały" [w tegoż:] "Heban"
Barbara Kosmowska "Pozłacana rybka"
Lois Lovry "Dawca"
Aileen Orr "Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa"
Ewa Przybylska "Dzień kolibra"
Dorota Terakowska "Samotność Bogów"
W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 71 gimnazja ( około 1051 uczniów) w tym 13 osób z naszej szkoły. Do mety dotarło 13 osób.Po weryfikacji protokołów końcowych organizatorzy ogłosili listę nazwisk laureatów i finalistów oraz osób wyróżnionych. Wśród tych nazwisk znalazły się uczennice Dominika Groth kl. 3F, Alicja Rotter kl. 2F. Osoby te zostały z ilością 156 punktów laureatkami, natomiast finalistkami zostały Jagoda Kazana 2F, Ines Piątkowska 3D, Weronika Wandtke 3F, Martyna Migawa 3I, Czerwionka Natalia 3I. Pozostałym osobą serdecznie gratulujemy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 7czrwca w Centrum Solidarności.. Na podsumowaniu konkursu nie mogło nas zabraknąć. Organizatorzy rozpoczęli podsumowanie od słów
Książki są jak ludzie
A ludzie jak książki
Zachęcili uczniów do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu i dalszego zamiłowania do czytania. Konkurs, w którym mamy przyjemność wziąć udział jest efektem współpracy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej wGdańsku z trzema gdańskimi szkołami: Szkołą Podstawową nr 27, Szkołą Podstawową nr 82 oraz I Zespołem Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Konkursy odbywają się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Lista uczniów biorących udział w konkursie:
Borowicz Maciek,
Gillmeister Weronika,
Głodowski Rafał,
Groth Dominika,
Czerwionka Weronia,
Migawa Martyna,
Piątkowska Ines,
Rotter Alicja,
Wandtke Weronika,
Potrac Jagoda,
Mertsch Julita,
Berg Wioleta,
Kazana Jagoda,
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Zapraszam do wzięcia udziału w kolejnej edycji już we wrześniu.