Klasy pierwsze pi瘯nie czyta造
Pierwsza edycja konkursu czytelniczego Pi瘯nie czytamy za nami. Konkurs przewidziany zosta na trzy miesi帷e, w marcu czyta造 klasy pierwsze, w kwietniu w rywalizacji konkursowej wezm udzia drugie, a w maju trzecie.
Klasy pierwsze, kt鏎e przyst徙i造 do czytania wykaza造 si zaanga穎waniem i pomys這wo軼i w przedstawieniu wybranych fragment闚, co sprawi這, 瞠 konkurs okaza si ciekawym wydarzeniem w szkole. Rywalizacja by豉 du瘸, dlatego komisja konkursowa postanowi豉 przyzna dwa pierwsze miejsca i uhonorowa zwyci瞛c闚 dyplomem oraz s這dkimi nagrodami, pozostali otrzymali dyplomy wyr騜nienia oraz udzia逝.
Miejsce pierwsze ex aequo otrzyma豉 klasa Ic i Ig.

M這dzie wybra豉 teksty zr騜nicowane: fragmenty J瞛yka Trolli Ma貪orzaty Musierowicz, Blagierk Izabeli Sowy, Miko豉jka autorstwa Rene Goscinnego, Ksi璕 strach闚 Zbigniewa Nienackiego, Shreka Ellen Weiss, a nawet Czerwonego Kapturka braci Grimm. Zmagania konkursowe ocenia豉 komisja w sk豉dzie: Gra篡na Czechowska, Joanna Giezek (nauczyciele bibliotekarze) oraz Waldemar Herzberg ( kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Kartuzach).
Prezentacji czytelniczych uczni闚 wys逝cha豉 Pani dyrektor Miros豉wa 皋軟a oraz zast瘼ca dyrektora Pani Beata P這tka
W imieniu komisji i dyrekcji dzi瘯ujemy uczestnikom i ich opiekunom za przygotowanie si do konkursu.
Gra篡na Czechowska