Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie literackim
28 marca 2015 r. w zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12 w Gdańsku odbył się I Wojewódzki Konkurs Literacki "Fabuła z kubka". W konkursie uczestniczyły zespoły dwuosobowe, które tworzyły tekst fantasy na podstawie wylosowanych wcześniej elementów świata przedstawionego. Zgodnie z wymogami konkursu jedną szkołę mogły reprezentować maksymalnie dwa zespoły.
Nasi to:
- zespół nr 1 - Ines Piątkowska i Ariel Grala z klasy II D, których opiekunem była Grażyna Czechowska,
- zespół nr 2 - Izabella Gillmeister - II D i Alicja Gillmeister - III H, opiekun Joanna Giezek.
Do konkursu zgłosiły się 64 osoby z 18 szkół województwa pomorskiego. W tak licznej konkurencji nasi uczniowie wypadli wspaniale.
Ines z Arielem zajęli 3. miejsce, Iza z Alą otrzymały wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym!
Podsumowania konkursu odbyło się 11 kwietnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku Filii nr 6.
Nagrodzone prace przeczytała aktorka Marzena Nieczuja-Urbańska. Na spotkanie zaproszono też młodą pisarkę Joannę Dombrowską, absolwentkę szkoły organizującej konkurs, obecnie uczennicę II klasy liceum, która napisała powieść fantasy pt. "Powieść Hipogryfinów". Otrzymaliśmy tę książkę z dedykacją autorki oraz obietnicą przyjazdu na spotkanie z młodzieżą uzdolnioną literacko. Spotkanie odbędzie się w naszej szkole 24 kwietnia 2015 r.
Grażyna Czechowska