Konkurs "Kaszubi wczoraj i dzisiaj."
Za nami półfinał i finał ósmej edycji konkursu "Kaszubi wczoraj i dziś skierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych z obszaru województwa pomorskiego. Tegoroczna edycja nosiła tytuł "Józef Chełmowski, Marian Mokwa i Kazimierz Jasnoch - artyści z Południa Kaszub". Tematyka wpisuje się podobnie jak w ubiegłych latach w ustanowiony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie patronat nad danym rokiem, będącym w 2017 roku "Rokiem Józefa Chełmowskiego".
Laureatką z naszej szkoły została Marzena Krapkowska z klasy 2g.
Uroczyste zakończenie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 9 czerwca 2017 r. w Kościerzynie w Sali Widowiskowej im. L. Szopińskiego w Kościerzynie. Podczas uroczystości odbędzie się także konferencja popularno-naukowa poświęcona tematyce kaszubsko-pomorskiej. Dla laureatów konkursu przewidziane są cenne nagrody rzeczowe. Ponadto Pomorski Kurator Oświaty przyznał dla zdobywców tytułu laureata konkursu dodatkowe 5 punktów w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulacje !
Protokół z półfinału konkursu