Dzień Dziecka
Dnia 01.06.2017 r. uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w grze terenowej "Zgłębiać świata tajemnice". Wszystkie klasy miały za zadanie znaleźć na podstawie mapy określone punkty, wykonać polecenia i zdobyć części herbu szkoły. Każdy odnalazł to, co lubi: ćwiczenia sportowe, zadania, które wymagały wykazania się kreatywnością, pytania dotyczące historii Żukowa, polecenia wymagające korzystania z różnych źródeł informacji - skali porostowej, śladów zwierząt, skali pH. Chociaż nie dopisała pogoda, młodzież wysoko oceniła taką formę spędzania Dnia Dziecka. Doceniła możliwość integrowania zespołu klasowego, poznania nowych miejsc i ich historii, rozwiązywania ciekawych zadań, aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, a nawet wykluczenia elementu rywalizacji. Wszyscy wykonali zadania i z uśmiechem na twarzach wracali z wyznaczonej trasy.
Z okazji Święta Szkoły w hali widowiskowo - sportowej odbyła się projekcja filmu ,,Johannes Hevelius Dantiscanus", którego twórcą i narratorem jest Michał Juszczakiewicz. Spacerując po Gdańsku, miejscu urodzenia bohatera dokumentu, Jana Heweliusza, przenosi widza w XVII wiek, do czasów, kiedy wielki astronom żył i tworzył. Film uatrakcyjniają inscenizowane sekwencje obrazujące wydarzenia sprzed czterech wieków, wizualne techniki komputerowe oraz bogata ikonografia i udział aktorów odtwarzających główne postaci opowieści. Obszerna baza dokumentacyjna umożliwiła ukazanie wielu nieznanych faktów oraz przedstawienie najnowszych odkryć dotyczących badań i instrumentarium Heweliusza.
Bardzo miłym akcentem tego dnia była wizyta Zgryfusa, który zrobił uczniom niespodziankę w postaci słodyczy - podarunek od Burmistrza Gminy Żukowo pana Wojciecha Kankowskiego.