Doradztwo zawodowe. Targi Szk馧 Ponadgimnazjalnych
Wyb鏎 odpowiedniej szko造 鈔edniej to bardzo wa積a decyzja. Jaki profil wybra, szko喚 鈔edni - liceum, technikum czy zawodow? Pomocne w tym temacie by造 Targi Szk馧 Ponadgimnazjalnych, kt鏎e zorganizowali鄉y w naszej szkole w ramach zaj耩 z doradztwa zawodowego. Tego dnia go軼ili鄉y te cz這nka Zarz康u Pracodawc闚 Pomorza - Pana Wojciecha Szczepa雟kiego, kt鏎y przybli篡 m這dzie篡 rynek pracy na Pomorzu, a tym samym przekaza sugestie co do wyboru kierunku kszta販enia. Wa積e, aby zna swoje predyspozycje, r闚nie zainteresowania oraz jakie jest zaplecze kszta販eniowe wybranej szko造 - m闚i zaproszony go嗆. Sugerowa te, aby - w przypadku kszta販enia zawodowego, kt鏎e obecnie jest cz窷ciej wybierane przez absolwent闚 gimnazjum - upewni si czy dana szko豉 posiada patronat pracodawcy, czy gwarantuje kursy zawodowe, kt鏎e brane s pod uwag na polskim rynku pracy i nie tylko.
Szko造 鈔ednie, kt鏎e skorzysta造 z naszego zaproszenia, zaprezentowa造 bogat ofert edukacyjn. Wi瘯szo嗆 przygotowa豉 prezentacje multimedialne na temat swojej plac闚ki, w kt鏎ych pokazane by造 m.in. projekty uczni闚, w tym urz康zenia mechaniczne i elektroniczne.
Uczniowie z gimnazjum otrzymali foldery i inne materia造 informacyjne. U豉twi im zapoznanie si z profilami szk馧 i pomog w podj璚iu wa積ej decyzji jej wyboru, aby w przysz這軼i odnale潭 si na rynku pracy, kt鏎y w ostatnich latach rozwija si bardzo dynamicznie.
W tym roku go軼ili鄉y 20 szk馧. Pi耩 plac闚ek reprezentowa這 powiat kartuski. Z Kartuz przyjechali przedstawiciele Zespo逝 Szk馧 Technicznych, Zesp馧 Szk馧 Zawodowych i Og鏊nokszta販帷ych, I Liceum Og鏊nokszta販帷e, Zesp馧 Szk馧 Zawodowych i Og鏊nokszta販帷ych w 真kowie oraz Zesp馧 Szk馧 Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Gda雟k reprezentowali przedstawiciele sze軼iu szk馧, Gdyni dziewi璚iu szk馧 鈔ednich.