XXIII Sesja Sejmu Dzieci i M這dzie篡
Dnia 31 V 2017 r. o godz. 7.20 rozpocz瘭i鄉y nasz wycieczk z Gdyni do Warszawy, aby wzi望 udzia w XVIII sesji Sejmu Dzieci i M這dzie篡. Tematem wiod帷ym tegorocznego spotkania brzmia: "Przestrze publiczna jako miejsce wolne od symboli propaguj帷ych systemy totalitaryzmu. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej. Towarzyszyli nam pos這wie i pos豉nki 瞠 szk馧: z Wejherowa, L瑿orka,Biesowic,Miasta, Rumi, Gdyni, Pszcz馧ek, Tr帳ek Wielkich, Somonina, Ko軼ierzyny. Opiek nad m這dzie膨 sprawowali zaproszeni nauczyciele: p. Anita M康ra, p. Natalia Konarzewska oraz p. Tadeusz K彗ol wy窺zy kurator, przedstawiciel Kuratorium O鈍iaty w Gda雟ku.
Oko這 godziny 14.40 dotarli鄉y do stolicy. S這neczko 鈍ieci這, a przy hotelach Stos, Porto i Aramis gromadzi這 si coraz to wi璚ej autokar闚 z ca貫j Polski. Po cz窷ci organizacyjnej udali鄉y si na zwiedzanie dzielnicy Praga cz窷ci prawobrze積ej Warszawy, gdzie mia造 miejsce liczne akty oporu przed okupacj niemieck i sowieck. To nie tylko miejsce walk powsta鎍zych, to dow鏚 przywi您ania do patriotyzmu i niepodleg這軼i. Walki o Polsk. Mieli鄉y mo磧iwo嗆 poznania historii okresu wojennego, walk powsta鎍zych, wojny polsko-bolszewickiej. Znale幢i鄉y si w miejscach, gdzie NKWD zacz窸o tworzy swoje przycz馧ki, zajmuj帷 budynki w kluczowych pod wzgl璠em strategicznym miejscach.
Po trzech godzinach zwiedzania z przyjemno軼i udali鄉y si do swoich pokoi. 1 czerwca by dla nas szczeg鏊nym dniem. Nie tylko obchodzili鄉y Dzie Dziecka, ale r闚nie wzi瘭i鄉y udzia w obradach XVIII Sejmu Dzieci i M這dzie篡. Wszystko wcze郾iej zosta這 rozplanowanie. Wybrano Marsza趾闚, ustalono, w jakich miejscach zasi康 pos這wie i kto wyrazi publicznie swoj opini na temat ustawy. Po prze-czytaniu pyta i wyg這szeniu swoich podsumowa na temat ustawy Marsza貫k SDiM przedstawi poprawki do ustawy, a My pos這wie, wi瘯szo軼i g這s闚 podejmowali鄉y decyzj. Posiedzenie XVIII Sesji Sejmu Dzieci i M這dzie篡 zako鎍zy這 si po 3,5 godzinach obrad. Po obradach mieli鄉y czas na pami徠kowe zdj璚ia i po瞠gnanie.
Udzia w XVIII sesji by dla Nas nowym wyzwaniem, dzi瘯i kt鏎emu mogli鄉y poczu si jak doro郵i, kt鏎zy decyduj o wa積ych dla naszego kraju sprawach.
Zdj璚ia