BookON- festiwal literacko-filmowy
Grupa uczniów z naszego gimnazjum brała udział w interesujących, dobrze zorganizowanych warsztatach propagujących czytanie i kontakt z książką. Organizacji tej imprezy podjęło się Ogólnokształcące Liceum i Gimnazjum Programów Indywidualnych w Gdańsku. Uczestnicy mogli wybrać warsztaty, dziedzinę i salę zainteresowań, gdzie przygotowano dla nich zadania i konkursy związane z literaturą i czytaniem książek.
Oto niektóre atrakcje wieczoru:
- Komnata fantasy oraz ilustracji fantasy
- Komnata filmów poklatkowych
- Komnata zagadek literackich-pantomima, kalambury, pojedynki na interpretację tekstów
- Haiku- żartobliwa pieśń japońska, spotkanie z mistrzem haiku-Piotrem Szczepańskim
- Spotkanie z pisarzem i ilustratorem książek dla dzieci
- Postać literacka w charakteryzacji wykonanej przez ucznia
- Kawiarnia literacka
Nasi uczniowie szybko zintegrowali się z innymi uczestnikami festiwalu i wzięli udział niemalże we wszystkich zadaniach, które zaproponowali organizatorzy, zdobywając nagrody. Atmosfera była wyjątkowa, wszyscy dobrze się bawili i wspólnie uczyli. Zapewniliśmy gospodarzy o naszym uczestnictwie w BookONie w przyszłym roku. Uczniowie, którzy brali udział w festiwalu wyjechali pod opieką nauczycielek: Grażyny Czechowskiej i Grażyny Wawrzyniak - Marcin Borowicz, Luiza Braniecka, Konstancja Dzienisz, Weronika Hinz, Anna Miotk, Patryk Regliński, Aleksandra Rożek, Paweł Zimny.
Autorka artykułu - Grażyna Czechowska