NOC BIOLOGÓW na Uniwersytecie Gdańskim
Kolejna Noc Biologów odbyła się 13.01.2017r w piątek. Jest to coroczna wielka akcja instytucji przyrodniczych w całej Polsce. Tego dnia biolodzy przygotowują warsztaty, wykłady, pokazy, umożliwiają zwiedzanie laboratoriów, wystaw na uniwersytetach, muzeach i wielu przyrodniczych ośrodkach badawczych. 66 uczniów z naszego gimnazjum wybrało się na Uniwersytet Gdański, aby przez 6 godzin poznawać, jak ciekawa i zajmująca jest praca biologa. Udział w wykładach o karaczanach, sowach, pluskwach, czarnej orchidei, kawie i herbacie umożliwił poznanie tajemnic tych organizmów. Inni uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się, jakie znaczenie mają skamieniałości lub jak ingeruje się w mózg szczurów oraz bada DNA. Inni stali się posiadaczami własnoręcznie zasadzonych rosiczek. Podczas zajęć można było sprawdzić czy cechy genetyczne, które posiadamy są dominujące czy recesywne. Poznaliśmy roślinnych bohaterów. Można było wykonać EKG i EEG swojego ciała. Atrakcji było mnóstwo, każdy zainteresowany mógł chłonąć wiedzę wszystkimi zmysłami na wiele sposobów. Opiekunami uczniów byli nauczyciele: A. Borowicz, J. Kozyra, V. Piątkowski, J. Swenda, I. Wilkowska-Romska i S. Szymański. Kolejna NOC BIOLOGÓW w styczniu 2018 roku. Zapraszamy do udziału. (AB)