Dnia 11 grudnia 2019 r. uczniowie objęci edukacją przedszkolną i wczesnoszkolną obejrzeli bajkę wychowawczo - profilaktyczną ,,Magicznych Świąt Bałwanku!".
Opis bajki: W domu niesfornego Ignasia trwają gorączkowe przygotowania do Świąt. Chłopiec nie może doczekać się chwili, kiedy będzie mógł "zanurkować" pod choinkę w poszukiwaniu prezentów i wymyśla najróżniejsze sposoby na to, aby poza czujnym okiem mamy przedostać się niezauważony pod świąteczne drzewko. Ignaś wcześniej napisał list do Mikołaja, w którym zażyczył sobie ogromną ilość prezentów, jednak zapomniał o czymś, co jest najważniejszym warunkiem, aby stać się szczęśliwie obdarowanym świątecznymi prezentami. Nie był grzeczny ani w szkole, ani w domu. Wyśmiewał się z pracy innych dzieci, kiedy wspólnie lepiły śniegowego bałwana i zbierały pokarm dla zamarzniętych ptaszków. Obraził się na swoją mamę, która poprosiła go o posprzątanie jego pokoju, w którym panował zupełnie nieświąteczny bałagan. Ignaś najchętniej przyłączyłby się do grupy bardzo niemiłych ludzi, którzy, co obserwował z okna, zniszczyli śniegowego bałwana, stojącego przed szkołą, i zostawili na jego miejscu śmiecie, niedopałki papierosów i cała górę dziwnych puszek. Kiedy niegrzeczny chłopiec, łamiąc dane rodzicom słowo, potajemnie wkrada się pod choinkę, ku swojemu zaskoczeniu nie znajduje tam upragnionych prezentów. Zamiast tego, pod choinką, leży tajemnicza książka, zwieńczona na okładce tytułem: "Magiczny Świat Bałwanka". Wiedziony ciekawością, główny bohater teatralnej opowieści otwiera książkę i tak oto, za sprawą obudzonej wyobraźni zaczyna się fantastyczna podróż Ignasia, w której odnajdzie prawdziwego siebie i zrozumie, że atmosferę magii świątecznej budują zupełnie niemagiczne wartości: akceptacja siebie, współczucie i życzliwość okazywane potrzebującym, solidarność z rówieśnikami w rozwiązywaniu problemów, odwaga w proszeniu o pomoc. W finale teatralnej opowieści, Śnieżna Wróżka, Bałwanek i widzowie w czasie wspólnej debaty o tym, co dobre, a co złe zdecydują, czy Ignaś zasłużył sobie na radość, którą niesie magiczny czas Świąt.
"Magicznych Świąt Bałwanku!" to urocza, wzruszająca i mądra teatralna przypowieść, która zabiera najmłodszych widzów w świat świątecznej radości rodzącej się za sprawą dobrych uczuć, emocji i mądrych, odważnych wyborów. Spektakl wypełniony jest dowcipnymi dialogami, a wyjątkowe piosenki i kostiumy nadają mu magicznej, świątecznej atmosfery.
dsc02411_small.jpg dsc02413_small.jpg dsc02414_small.jpg dsc02417_small.jpg

Strona główna