Biuro Edukacyjne Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) po raz kolejny zaprosiło nauczycieli z Europy na warsztaty technologiczno-robotyczne w Centrum Szkoleniowym w Belgii. Z Polski wzięły udział trzy osoby, a wśród nich nauczycielka naszej szkoły, Mirosława Żołna. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wykorzystaniem elektroniki w edukacji na przykładzie mikrokontrolerów Arduino oraz własnych konstrukcji z LEGO WeDo.
Laboratorium e-technologii to specjalnie zaprojektowane centrum szkoleniowe dla nauczycieli zlokalizowane w ESA ESEC-Galaxia Education Training Centre w Transinne w Belgii. Stanowi idealne miejsce do prowadzenia warsztatów. Replika marsjańskiego terenu służy do przeprowadzania badań STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) w kontekście prawdziwych misji kosmicznych. Laboratorium jest równiż wyposażone w szereg narzędzi technologicznych, które można wykorzystać w klasie, aby usprawnić nauczanie STEM, w tym Arduino, Raspberry Pi, robotyka LEGO i iPady.
Dwa dni, 17 i 18 października 2019 roku, były niezwykle intensywne i bogate w różnorodne ćwiczenia, które zostaną przez nauczycieli wykorzystane podczas pracy z uczniami. Dla nauczycielki naszej szkoły szczególnie przydatne były dwa bloki tematyczne - WeDo oraz Raspberry Pi, a to dlatego, że dysponujemy w/w zestawami. Teraz, po warsztatach będą dużo większe możliwości wykorzystania ich w nauczaniu STEM.
Wyjazd na warsztaty w całości został sfinansowany przez ESA.
_085437_small.jpg _111847_small.jpg dsc00783_small.jpg dsc00795_small.jpg

Strona główna